Külmad aastaajad pole eestlasele mitte midagi uut, küll aga teataks vähem külma ilmastikuga kaasnevaid kõrvalmõjusid inimesele. Järgnevas postituses vaatamegi üle, kuidas talveaeg inimese keha ja vaimu mõjutab.

Külma aastaaja mõju kehale

Külm ilm kuivatab nahka hävitada tänu tuulele, vihmale ja lumeleme. Lisaks sellele tuleb arvesse võtta ka üldist madalat õhuniiskuse taset, mis inimese nahka omakorda kuivatab.

Pime aeg

Lisaks eelnevale tasub meeles pidada ka seda, et üldist päikesevalgust on ööpäevas vähem ning seetõttu saab keha oluliselt vähem D-vitamiini. Eestis on paljudel inimestel D-vitamiini veres liiga vähe. Seega, tasuks D-vitamiini võtta septembrist aprillini, et tagada keha võime luude, hammaste, küünte aga ka keha vastupanuvõime tugevndamiseks.

Keha kaitsevõime

Külmast ilmast tulenevalt peab keha kulutama rohkem ressursse keha temperatuuri säilitamiseks ning see loob omakorda ideaalse võimaluse viiruste pesitsemiseks. Just see on üheks põhjuseks, miks inimeste kaitsevõime on sügis-talvisel ajal nõrk ning viirushaiguste levik on niivõrd suur. Selle vältimiseks on kehale oluline õige toitumine ning C-vitamiin.

Soovitused talviseks perioodiks

Siin on kõigest mõned soovitused kuidas talvisel ajal oma keha eest hoolt kanda.

  • Vaata üle oma toitumine ning söö tasakaalukat toitu
  • Joo vett, see aitab sinu nahal püsida niisutatuna
  • Tarbi vitamiine, vajadusel pea nõu oma perearstiga
  • Kaitse oma nahka kreemidega
  • Kaitse kinnastage oma käsi külma eest

Külma ilma mõjud vaimule

Nagu teada, siis keha ja vaim käivad käsi-käes ning seetõttu pole ka imestada, et just talvisel ajal on inimeste seas rohkelt kurnatust.
Just eelnevalt mainitudb puudused on üheks põhjuseks, miks tavlel inimeste füüsiline ja vaimne heaolu kannatab. Küll aga on veel terve rida võimalusi, kuidas ka oma vaimu turgutada.

Kuidas turgutada oma vaimu?

Hea vaimne tervis nõuab aktiivset tegelimist. Stressi, pingete ja probleemide lahendamine algab ennekõike olukorra teadvustamisest. Sarnaselt kehaga, saab inimene väga palju ära teha õige toitumise, sportimise ning aja mahavõtmisega. Just aja mahavõtmine on oluline, et inimene saaks vaimul puhata lasta.

Ideaalne keskkond puhkamiseks on selline kus igapäeva probleemid sind üles ei leia ja just sellise kohana sobib ideaalselt spaa. Eestis on üle 50 spaa, mis pakuvad erinevaid ravi- ja puhkevõimalusi. Lisaks puhkamisele saad lasta raviprotseduuriga hoolitseda ka oma keha eest spaa pakettidega, mis mitmekordistavad puhkuse mõju.